Çekinmeden Arayın
0537 473 10 12
rt

Astroloji

Astroloji, göksel cisimlerin insan karakteri ve kaderi üzerine olan etkilerinin neler olduğunun araştırılmasına ve anlatılmasına denir. Yunan dilinde yıldız anlamına gelen ‘astroloji’ ve bilgi anlamına gelen logos kelimelerinden türemiştir.

Nasıl ki Feng,Shui dünyasal cisimlerin ve tasarımların insan yaşamı üzerine ve yaşamına olan etkilerini inceliyor ve yorumluyorsa, astroloji de göksel cisimlerin insan karakterini oluşturan ve hayatlarına yön veren etkilerini araştırır ve bundan haberdar eder. Astroloji eğlence amaçlı Fallar sanatı olmamıştır.
Fal ve aynı zamanda büyücülük girer ki, bu asla astrolojiyle alakalı değildir. Astroloji size gelecekte ne gibi etkiler içerisinde kendinizi hissedebileceğinizden sizi haberdar edebileceğini iddia eder. Buna transit etkiler denmektedir.

Transit, geçiş anlamına gelir, yani transitler gezegenlerin dönüşlerinin insan yaşamına olan etkileri. Bu etkiler, gezegenlerin sizin Yıldız Haritanızla nasıl iletişim içine geçtiğiyle alakalıdır. Buna Astrolojide Açılar denmektedir.
Astroloji, geleceğin ne getireceğini söylemez ya da geleceğin ne olacağını söylemez. Astroloji, kişilerin gelecekte ne gibi etkiler içerisinde olacağını açıkladığını iddia eder.

Astrolojiye göre insan karakteri, çocuk doğduğu anda ilk nefesini aldığı anda oluşur. O anda Gökyüzü konumu ne gösteriyorsa çocuğun kaderi ve karakteri ona göre şekillenir. Bu tür çalışmalar günümüzde doğum saati, günü ayı, yeri ile şaşma payı daha düşük ve bilirkişilerce incelenen bilgisayarlı hesaplamalarla yapılmaktadır.
Genelleme yapmamak kaydıyla lunapark çevresinde veya avuç içinize bakarak yorum yapmak güvenilir değildir. Konusunda ciddi kişiler yeteneklerimizle ilgili oldukça güvenilir ipuçları verebilir, kader ve çevresel etkiler bizim tavrımızlada ilgilidir.

Astroloji ve Elementler
Geleneksel öğretilere göre bazı elementlerin birbirleriyle uyuşması daha zorken, bazı elementler karşılıklı olarak birbirleriyle iyi uyuşurlar. Örneğin feminen olan su ve toprak elementlerine göre meskülen elementleri oluşturan hava ve ateş birbirleriyle daha uyumlu ve bağlantılıdırlar. Popüler astroloji ortaklık tahminleri bu ana öğeyi esas alır.