Büyü

Büyü çok eskilere dayanan bir ritüel olarak, dünyadaki bütün toplumlarda farklı disiplinlerde ve uygulama metotlarında  hayata geçirilen uygulamaların tümünü kapsar. Ortadoğu toplumlarında havas ilimleri ve metotları, vefk ilmi uygulamaları insanlara zarar vermek değil, onların işlerini kolaylaştırmak için başvurulan yöntemler olarak yüzlerce yıldır belirli bir zümre tarafından uygulanmaya devam ediyor.

Havas disiplinini alınmış olan kişiler Medyum olarak çalışıyor. Medyumların yaptığı işlemler halk arasında büyü olarak bilinse de, belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesi için havas  dualarını okumak vefk yazmak, hüddam ilmini kullanarak rahmani varlıklarla insanlara yardım etmek için çalışmak, büyü yapmak değildir. Rahmani varlıklar insanüstü veya doğaüstü varlıklar olarak farklı bir boyutta yaşamlarını sürdüren ve zaman zaman dünya dediğimiz fiziksel boyuta inan varlıklardır. Bu varlıkların dünyaya inişi, tesadüfi olabileceği gibi, medyumların sistematik ritüellerinin zoru ile de olabilir.

Rahmani ve Şeytani Varlıkların Hizmete Mecbur Edilmesi

Aynı şekilde şeytani varlıklar da, şeytani amaçlara hizmet eden  medyumların yönlendirilmesi ile insanlara kötülük eden bilinçli enerjilerdir. İster rahmani olsun ister şeytani olsun; bu varlıklar için zaman mekan engeli yoktur. Bu yetenekleri sayesinde insanlardan daha hızlı daha pratik ve daha etkili olabilirler. Havas  öğretilerini insanlara hizmet için yardımlaşmak ve Allah rızasını kazanmak için kullanan hocalar, bu varlıkları işin içine katarak belirli yardımlar alabiliyor. Bu varlıkları çalışma prensibini anlamak için enerji kavramının iyi anlaşılması gerekiyor.

Enerji; Kainattaki görünen ve görünmeyen her şeyin arka planındaki esas güçtür. Milyonlarca farklı formda dönüşüme uğrayarak, insanlara hayvanlara bitkilere fiziksel aleme Muazzam etkileri olmaktadır. Bilinçli enerji varlıkları, halk arasında Cin varlıkları, hem insanlara yardım için kullanılabilir hem de onlara zarar vermek için yönlendirilebilirler. İyi niyetle rahmani varlıklarla çalışan medyumlar,  Bu enerji varlıklarını insan hizmetine yönlendirmeye çalışmak için, en etkili anahtar olan vefk anahtarını kullanırlar. İşini hakkıyla yapan medyum, vefk anahtarını iyi terkip ederse, bir çok olayın seyrini değiştirebilir. Büyü, bilindiği gibi, ak büyü kara büyü ve kırmızı büyü olarak 3 kısımda kategorize ediliyor. Sitemizde bu büyülerin fonksiyonları ile ilgili geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.